ІСТОРІЯ ФСК “ГОВЕРЛА”

Селище міського типу Ясіня Закарпатської області, розташоване на висоті 647 метрів над рівнем моря, біля підніжжя найвищих вершин Українських Карпат Петроса і Говерли, та найвищого гірськолижного курорту Драгобрата, а заселяють Ясіня переважно Гуцули, які гордяться тим, що вони зберегли свою давню принадлежність до цього гордого і ніким нескореного народу.

Тут бере також початок річка Тиса. Перша згадка про Ясіня датоване 1505 роком і по легенді гуцульський пастух Струк біля Ясіня в горах залишив зимою свою овечу отару, зробивши для овець кошару з дерева ясеня, весною повернувшись назад знайшов отару неушкодженою цілою і на цьому місці із ясеня він побудував церкву, яка на сьогодні і є символом Ясіня, а в народі гуцули її так і називають “Струківською”.

ІСТОРІЯ ФК “ГОВЕРЛА”На старовинному Гербові Ясіня зображений пастух Струк з вівцями і ясеновим деревом. В період опришківського руху в Ясінях не раз зупинявся ватажок опришків Олекса Довбуш, в околицях Ясіня збереглася його капличка, і назва опришківської дороги Білі Хрести. В період 1918-1919 року,

Ясіня стало столицею Української Гуцульської Республіки і вибрало свого Гуцульського Президента Степана Клочуряка, пам’ятник якому височить на площі імені “Героїв Гуцульської Республіки” в Ясінях. В Ясінях народився і жив Герой Радянського союзу,антифашист Олекса Борканюк, тут родився засновник православної віри на Закарпатті Олекса Кабалюк, відомий в православному світі проповідник Святий Православної Церкви “Олексій Карпаторуський”, в церкві на його честь побудованій постійно проходить літургія з участю гравців ФСК “Говерла”, а її настоятель отець Іоанн Лофердюк є духовним наставником команди, палким вболівальником футбольного клубу «Говерла» Ясіня.

Ясіня являється туристичним містечком, тут розміщено багато туристичних баз, мотелів, які круглий рік приймають тисячі туристів з усіх куточків України, а також із-за кордону. ІСТОРІЯ ФК “ГОВЕРЛА”Першою футбольною командою яка започаткувала традиції футболу в Ясінях, в кінці 19-того століття,була команда прикордонних військ Угорщини і іменувалася “Гонвед”, та грала в чемпіонаті Збройних сил Австро-Угорщини. В ті часи Ясіня було прикордонним містечком на кордоні з Польщею, мало свою митницю і прикордонну варту, тут розміщений був гарнізон прикордонних військ, що охороняли кордон між Польщею та Угорщиною, ці військові і складали кістяк команди “Гонвед”, яка грала на тому самому місці, де тепер розміщений стадіон ФСК “Говерла” Ясіня. Зі слів старожилів Гуцулів, саме військові і навчили грати місцеве Гуцульське населення в футбол, а з часом і приймало місцевих гравців у свою команду.

ІСТОРІЯ ФК “ГОВЕРЛА”Футбольна команда “Говерла” з смт.Ясіня була заснована в 1947 році,як команда працівників місцевого Лісокомбіната “Радянські Карпати”.За період існування вона майже завжди виступала в Чемпіонатах Закарпатської області. Після розпаду СРСР,та збанкрутіння власника команди Лісокомбінату, команда на деякий час перестала існувати,але завдяки ентузіазму нині покійного тренера Леоніда Овода, колишнього вихованця команди, “Говерлу” вдалося відродити знову.В 2003 році футбольна команда “Говерла” була перейменована в Футбольний клуб, і відбулася юридична реєстрація в органах юстиції ,футбольного клуба як Громадського обєднання громадян смт.Ясіня,які і виступили засновниками клубу.Президентом клубу було обрано депутата Закарпатської обласної ради, і вихованця клубу Антона Зелінського.За період Президенства в клубі Антона Зелінського клуб отримав новий розвиток ,тоді була розбудована структура клубу створена Наглядова Рада клубу,розроблений Устав ,символіка і атрибутика клубу,емблема, прапор, першими в 2005 році, на Закарпатті клубом було прийнято офіційний Гімн ФК “Говерла”, та 2008 році було відкрито магазин футбольної атрибутики клубу,і офіційний веб-сайт клуба,а в 2008 році ФК “Говерла” Ясіня здобула найвище своє досягнення,стала “Срібним Призером” Чемпіонату Закарпаття вІСТОРІЯ ФК “ГОВЕРЛА” Супер-Лізі .Після здобуття “срібла”, керівництвом клубу було кардинально змінено концепцію подальшого розвитку футбольного клубу,і вирішено було зробити ставку на виховання своїх місцевих футболістів,і відмови від “Легіонерів”,для чого було створено власну футбольну школу в якій в різних вікових групах займаються близько 100 обдарованих майбутніх футболістів,уроженців Ясіня та навколішніх сіл. В 2010 році,

Президентом Клубу було обрано місцевого підприємця і мецената,також вихованця клубу Юрія Суховію,а Антон Зелінський став Почесним Президентом клубу. В 2010 році команда виступала в Чемпіонаті “Гуцульської Ліги” Рахівського району,де також здобула “срібло”, а з 2011 року ФК “Говерла” Ясіня виступає в Першій Лізі Закарпаття.На початку 2012 року,з метою подальшого розвитку клубу, спортивно-патріотичного виховання молоді,та підтримки інших ІСТОРІЯ ФК “ГОВЕРЛА”популярних в смт.Ясіня окрім футболу видів спорту,таких як жіночий футбол,альпінізм,гірські лижі,хортинг,було прийнято рішення про перейменування футбольного клуба “Говерла”,в Футбольно-Спортивний клуб “Говерла” Ясіня,та розроблено ному символіку клубу,та його атрибутику.
Місця команди :

сезон 2005 року – 5 місце

сезон 2006 року – 4 місце

сезон 2007 року – 7 місце

сезон 2008 року – 2 місце.

Найкраще досягнення – срібний призер 2008року

СРІБНИЙ ДУБЛЬ 2013
сезон 2013 р. срібний призер Чемпіонату Закарпаття в Першій Лізі

Дорослі та Юнаки