post

Перша ліга, 11 тур: коли жару додадуть «попередники»

Чергові матчі першості привертають додаткову увагу насамперед з огляду на недавні ігри.

Особливо вищесказане простежується на прикладі Західної зони, колективи якої грають у суботу. ФК «Заріччя» прийматиме лідера – «Вітязь» (Концгазо). Здавалося б перевага гостей незаперечна. Команда В’ячеслава Пінковського на чолі з кращим бомбардиром ліги В’ячеславом Ковтаном у попередньому турі впевнено розібралася з основним конкурентом – новодавидківцями, а в десяти матчах зазнала тільки трьох нічиїх. Однак і господарі в минулому турі припіднесли сюрприз, здолавши на виїзді залізничників. Та й перед тим виграли. Отож фаворитом пишемо концгазівців, вони найближче до перемоги, але в думках тримаємо, що «Заріччя» здатне на створення сюрпризів.

ФК «Ф.Медвідя» (Н.Давидково) випробовуватиме міцність ФК «Копаня». Ще один лідер чемпіонату дуже близький до того, щоб набрати максимальну кількість очок у матчі. Але пам’ятаючи попередній тур, слід мати на увазі: а) наскільки психологічно нинішні господарі відійшли після поразки від «Вітязя»; б) гості виступають хоч і нерівномірно, але ж минулого туру хай і аутсайдера, та переграли з рахунком 5:1. Отож: фаворит – новодавидківці, та до копанців їм усе ж потрібно поставитися серйозно.

ФК «Сокіл» (Кінчеш) – «Локомотив-Чоп». Господарі наче зірок у цьому чемпіонаті не хапають, але в минулих двох турах відібрали очки в далеко не простих команд – коропецьких і березнянських футболістів. Перед тим узагалі переграли «Рутенію». Звичайно, залізничники в ролі пораненого звіра (нагадаю, поступилися в минулому турі «Заріччю»), а тому не найкращий варіант у суперники, та подивимося: «Сокіл» грає вдома й поки покращив свою гру, а колектив із Чопа змагається за медалі, проте в останніх трьох турах набрав лише очко…

ФК «Бобовище» – ФК «Березний». Спіймавши облизня в минулому турі, бобовищанці тепер повинні видати одну з кращих ігор. Тим паче, що березнянці в трьох останніх турах узяли тільки два очки. Але гостям третя команда зони – хороший подразник. І все ж усі козирі гри в матчі мають підопічні Івана Ковача.

ФК «Ракошино» – ФК «Н.Коропець». Господарі, як одна з команд «дна» турнірної таблиці ризикує втратити очки в зустрічі з четвертим колективом, який прагне медалевого фінішу. До того ж господарі виступають нерівномірно: в останніх трьох матчах рахунки говорять самі за себе: 0:4, 4:0, 0:8. Як буде цього разу? Перевага коропецьких гравців поки очевидна: і за статусом, і за результатами в останніх трьох турах: 5:0, 1:1 і 1:0. Разом із тим маємо мукачівське дербі.

Нарешті пара ФК «Невицький замок ОК ДЮСШ «Україна» (Невицьке) – «Рутенія» (Сторожниця). Гра двох аутсайдерів з Ужгородського району, які мають по 5 очок. В останніх трьох турах господарі не набрали жодного пункту, тоді як їх суперник – чотири; але прогнозувати результат цього поєдинку важко. Турнірне становище обох команд додає напруги протистоянню.

Східна зона має свою турову інтригу. Матч ФК «Беркут» (Бедевля) – ФК «Карпати» (Дубове) хтось береться спрогнозувати щодо результату? Особисто я – ні: грають сусіди по «турнірці», в обох по десять очок, в останніх трьох турах беркутівці взяли три очки, а карпатівці – шість, проте останні виступатимуть на виїзді. Матч обіцяє бути безкомпромісним, а тому й за результатом нічийним або з перевагою в один-два м’ячі когось із суперників. Але кого?

ФК «Вікторія» (Біла Церква) – СК ім. І.Яремчука (В.Бичків) – ще одна гра сусідів по «турнірці», у яких теж однакова кількість очок – по 16. В останніх трьох турах великобичківці набрали шість очок, а білоцерківці три. Однак останні мають перевагу власного поля. Чи вдасться її реалізувати?

Одна з центральних ігор туру: ФК «Інтер» (Ганичі) – ФК «Терново». П’ята команда проти другої. Футболісти з Ганичів дещо пригальмували, адже в останніх трьох матчах набрали три очки, тоді як їх суперник – шість. Але «Інтер» грає вдома й поки доволі успішно, набираючи максимальну кількість залікових балів. До речі, тернівці в трьох виїзних поєдинках набрали тільки три очки. Та й у разі успіху господарів відстань між командами скоротиться до двох пунктів. Це розуміють гості, отож слід чекати цікавого тячівського дербі.

ФК «Діброва» – ФК «Вишково». Вишківці саме впевнено переграли «Інтер» удома, тоді як нинішні господарі на виїзді зазнали фіаско від міжгірців – 0:8. Однак у рідних стінах потрібно реабілітовуватися. Це може спричинити інтригу в матчі, хоч фаворитом поки є четверта команда, адже колектив із Н.Апші – на аутсайдерських позиціях.

ДЮСШ (Тячів) – ФК «Верховина» (Міжгір’я) та ФК «Авангард» – ФСК «Говерла» – матчі за участі аутсайдерів і лідерів. Відповідно відомо, хто фаворити. Тим паче, що ясінянці взагалі йдуть без поразок, а міжгірці в останніх п’яти матчах поступилися тільки одного разу, а в минулому турі розгромили «Діброву».

На команди в обох зонах упливатиме ще один фактор: для кожного учасника першості це остання гра першого кола й перед канікулами загалом. А хто хоче йти на перепочинок із поганим настроєм?

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ